Msza dziękczynna w Kaplicy Matki Bożej z Orchard Lake

Orchard Lake Schools jest miejscem wyjątkowym, dzisiejszy święty Jan Paweł II jako kardynał krakowski Karol Wojtyła odwiedził Seminarium i kampus dwukrotnie, po raz pierwszy w 1969 roku i po raz drugi w 1976 r. W 2012 roku, 3 lipca, Kard. Stanisław Dziwisz przekazał Seminarium Duchownemu w Orchard Lake relikwiarz z kroplą krwi Jana Pawła II.
Już w sobotę o godz. 9 wieczorem rozpoczęło się całonocne czuwanie modlitewne w Grocie i Kaplicy Matki Bożej z Orchard Lake. Uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem wyruszyła z kaplicy w kierunku Groty. Drogę wyznaczało ponad 600 świateł. Temperatura w nocy obniżyła się do 40 stopni, niektórzy udali się do domów, inni otulili się kocami.
Niedzielną transmisję mszy kanonizacyjnej można było oglądać na telebimie ustawionych w świątyni, która rozpoczęła się o 4 nad ranem naszego czasu. Około 150 osób zgromadziło się w Kaplicy i wspólnie przeżywało watykańskie uroczystości. Rano zaproszono wiernych na śniadanie i kremówki.
W niedzielę przewodniczył Mszy dziękczynnej bp Francis Reiss. Przed mszą św. połączono się z kanclerzem/rektorem Msgr. Thomasem Machalskim i wice kanclerzem Anthonym Koterba, którzy podzielili się wrażeniami z uroczystości kanonizacji Papieży. Wierni zadawali też pytania, na które chętnie kanclerz i wice kanclerz odpowiadali. Po Mszy dziękczynnej wierni w procesji z relikwią św. Jana Pawła II ponownie udali się do Groty, gdzie zakończono uroczyście świętowanie bliskie polskiemu sercu, kanonizację Jana Pawła II.
Ojciec Święty, Jan Paweł II zawsze pamiętał o Orchard Lake. Słowa, które zapisał w Kronice Szkół Orchard Lake – „Papież potrzebuje Orchard Lake. Utrzymujcie Orchard Lake przy życiu” – przypomniał kard. Dziwisz w 2012 roku. Jan Paweł II podkreślał, że Orchard Lake wyrosło z autentycznej miłości do kościoła i przywiązania do Polski.04.30 OL 5

Leave a Reply

Your email address will not be published.