Na obiedzie imienia Ronalda Reagana

Gościem i głównym mówcą tegorocznego obiadu „Ronalda Reagana” był Tagg Romney, najstarszy syn Mitta Romney’a republikańskiego kandydata na fotel prezydencki. Wydarzenie odbywało się 24 września, w sali bankietowej „The Palazzo Grande” w Shelby Twp.  Uczestniczyło w nim około 600 osób, które przybyły aby poprzeć program polityczny partii republikańskiej X Okręgu, któremu przewodniczy pan Stanisław Grot. On to, na wstępie witał gości w serdecznych słowach, m.innymi przewodniczącego partii republikańskiej w Michigan, Bobby Shostaka. Funkcję gospodyni uroczystego obiadu pełniła Candice S. Miller. Syn kandydata na Prezydenta bardzo ciepło mówił o ojcu. Podkreślił, że Mitt Romney będzie walczył o głosy w Michigan, w stanie, który odegra ważną rolę w tegorocznych wyborach prezydenckich. Michigan jest rodzinnym stanem Mitta Romny’a; tutaj rodzina spędza święta Bożego Narodzenia oraz wakacje – podkreślił Tagg Romney.  Mówiąc o swoim ojcu przywoływał lata młodzieńcze spędzone w rodzinnym domu, opowiadał rodzinne historie, które ukazują Mitta Romney’a jako odpowiedzialnego ojca i człowieka, wrażliwego na los innych.

Zbliżające się wybory są punktem krytycznym dla ekonomii USA. Tagg Romney uważa, że ekonomiczny plan jaki przedstawia jego ojciec Mitt Romney, wykreuje 12 milinów miejsc pracy w ciągu 4 lat.

Candice Miller na zakończenie powiedziała: Jeśli narzekałeś przez ostatnie 3 lata, to chyba wiesz, co powinieneś teraz zrobić.

Mitt Romney urodził się 12 marca 1947 roku w Detroit w stanie Michigan. Jego ojciec, George Romney, był znanym biznesmenem oraz wieloletnim gubernatorem stanu Michigan (1963 do 1969). Mitt studiował na Uniwersytecie Brighama Younga i biznes na Uniwersytecie Harvarda. Po studiach Romney podjął pracę w sektorze finansowym. Karierę zrobił w firmie inwestycyjnej Bain Capital w Bostonie, której był dyrektorem. BC specjalizowała się w zakupywaniu firm pogrążonych w kryzysie finansowym i stawianiu ich na nogi. Romney nie kieruje Bain Capital już od kilkunastu lat, ale czerpie wysokie dochody z dywidend z jej akcji.

Mitt Romney polityczny debiut zaliczył w 1994 roku – kandydował do Senatu przeciwko zasiadającemu tam od 1963 r. Edwardowi Kennedy’emu i przegrał, zdobywając 41 procent głosów. W 2002 roku Romney został gubernatorem Massachusetts. Najpierw w prawyborach w Partii Republikańskiej pokonał dotychczasową gubernator Jane Swift, a następnie w listopadzie nie dał szans swojemu demokratycznemu rywalowi. Mitt Romney pracę na stanowisku gubernatora zakończył w styczniu 2007 roku.

Po doświadczeniach gubernatora, Romney ubiegał się o nominację Partii Republikańskiej w wyborach prezydenckich w 2008 roku. Jednak w prawyborach nie uzyskał wystarczającego poparcia i ostatecznie wycofał swoją kandydaturę. Jak widać, nie załamał się niepowodzeniem i uzyskał nominację na kandydata Republikanów w tegorocznych wyborach prezydenckich.

Liczna rodzina to duży atut polityka.  Mitt Romney wraz z żoną Ann mają pięciu dorosłych synów i 18 wnucząt.

Na zdjęciu Congresswoman Candice Miller, Joseph Gorak, Renata Olejnik, Tagg Romney, Anna Paprocka, Andrzej Paprocki, Maria Grot, Ludwick Labaj, Stanley Grot, 10th District Republican Chairman

Alicja Karlic

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.