“Podróż po Polsce”

„ Podróż po Polsce”, pod takim hasłem odbyła się tegoroczna Parada Młodych Talentów organizowana przez Szkołę Języka Polskiego im. Adama Mickiewicza. Tym razem wystąpiły dzieci młodsze, w wieku od 2 do 10 lat. W naszym polonijnym środowisku jest niewiele imprez dla dzieci, dlatego tym bardziej należy docenić wysiłek nauczycieli szkoły, jak i rodziców, na których to spada obowiązek przygotowania swoich pociech. W paradzie wzięło udział 40 dzieci. Były recytacje, śpiew, taniec, popisy muzyczne, jak i wystawa prac plastycznych. Wszystkie dzieci zasługują na słowa uznania. W deklamacjach, na szczególną uwagę zasługuje występ 6.letniej Helenki Urban, która przepięknie wyrecytowała fragment Inwokacji z Pana Tadeusza. Wystąpili znani już nam młodzi muzycy – Daniel Brzozowski i Derek Szlauer. Ujawniły się też nowe talenty. Wszystkim dzieciom gratulujemy!

Udział dzieci w występach przynosi im bardzo wiele korzyści zarówno psychicznych jak i społecznych. Do niewątpliwych korzyści należy akceptacja i podziw innych, satysfakcja, radość z udziału, zadowolenie z siebie, podwyższenie samooceny, pokazanie swoich zdolności artystycznych, ćwiczenie pamięci, itp. Uczestniczenie w tego typu imprezach wymaga od dziecka przełamywania nieśmiałości, niechęci do pracy i nauki, opanowywania tremy.

Dyrektorka szkoły, pani Jolanta Gmurowska dziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego miłego widowiska, a więc – gronu nauczycielskiemu szkoły im. A. Mickiewicza, podkreślając szczególny trud koordynatorek – pani Grażynie Sandel i pani Elżbiecie Wolskiej.

Końcowe słowo do uczestników tej przemiłej imprezy wygłosił ks. Sławek Murawka Schr, proboszcz parafii. Podkreślił między innymi ogrom bogactwa polskiej kultury i nasze jego pielęgnowanie i dzielenie się nim.

AK

Leave a Reply

Your email address will not be published.