Co tam, panie, w sporcie?

Dzieje się, choć większość kibiców (i chyba nie tylko kibiców) żyje głównie Mistrzostwami Świata w piłce siatkowej, które odbywają się we Włoszech. Niestety nie ma już „Polskich orłów”… Po rewelacyjnej pierwszej fazie turnieju, gdzie biało- czerwoni nie przegrali żadnego meczu, w drugiej fazie nagle przegrali oba 3:0 i odpadli z walki o medale. Właściwie nie wiadomo co się stało. Czy spoczęli na laurach po pięknej grze w pierwszych meczach? Może zbyt szybko uwierzyli, że są nie do pokonania? A może przeciwnik naprawdę był o klasę lepszy?
Teraz można snuć różne teorie, ale to i tak nic nie pomoże i nie zmieni. Szkoda, wielka szkoda, bo Mistrzowie Europy mogli coś „ugrać” na mistrzostwach świata. Nie udało się, ale przecież właśnie taki jest sport – nieprzewidywalny! Wrócili do Polski ze spuszczonymi głowami, choć najwierniejsi kibice przywitali ich oklaskami i pięknie odśpiewanym „sto lat”. Całą winę za porażkę wziął na siebie trener reprezentacji Daniel Castellani. Nie wiadomo póki co, czy zostanie na miejscu trenera, czy poda sie do dymisji, czy też Polski Związek Piłki Siatkowej sam podziękuje mu za współpracę… Przekonamy się o tym w najbliższych dniach, choć ja liczę i wierzę, że kiedy uspokoją się nerwy, to wszyscy  spokojnie siądą i przedyskutują całą tę sytuację. Szkoda takiej drużyny, takiego trenera, wysiłków tylu działaczy, całego tego zangażowania, żeby po jednym nieudanym występie (choć zdaję sobie sprawę, że w jednym z ważniejszych turniejów) wszystko się skończyło. Może przezwyciężą kryzys w jakiś pokojowy sposób?

I trochę z innej półki, ale jak najbardziej sportowej, bo tu też jest ciężki trening, rywalizacja i dobra zabawa, mianowicie… moi kochani sportowcy, biorący udział w „Tańcu z gwiazdami”: Monika Pyrek i Andrzej Gołota nadal tańczą! I – moim skromnym zdaniem, bo żaden ze mnie fachowiec – uważam, że z odcinka na odcinek radzą sobie co raz lepiej. Powiedziałabym: rewelacyjnie!

Pozdrawiam, 
Ania

Leave a Reply

Your email address will not be published.