Od redakcji

W okresie kierowania Tygodnikiem Polskim współpracowałam i współpracuję ze wspaniałymi ludźmi.
Z przykrością zawiadamiam Czytelników, że Thomas Mikulski ze względu na nadmiar obowiązków, podjął decyzję o zakończeniu współpracy z redakcją. Doskonale rozumiemy i serdecznie dziękujemy Tomkowi za bycie z nami przez jeden rok. Teksty Jego wnosiły spojrzenie na otaczający świat i jego problemy z punktu widzenia młodego wykształconego wielokierunkowo Amerykanina polskiego pochodzenia. Dziękuję Tomek za Twoją życzliwość, profesjonalizm i wywiązywanie się z podjętych zobowiązań. Gratulujemy Tomkowi dyplomu ukończenia studiów magisterskich z dziedziny Electrical Engineering na University of Michigan w Ann Arbor.
Lubię patrzeć w przyszłość optymistycznie. Mam nadzieję, że Tomek czasami znajdzie wolną chwilę i Jego teksty gościnnie zagoszczą na stronach Tygodnika Polskiego.
Współpraca z Tomkiem to wielka radość bycia z drugim człowiekiem.
Zdarza się, że czasami jestem zmuszona ze względów finansowych podziękować współpracownikom. Prowadzę Tygodnik w bardzo nieprzychylnym czasie pod względem ekonomii. Niektóre ogłaszające się w gazecie firmy znikają po prostu z rynku, a tym samym potencjalne finansowe zasoby utrzymania gazety maleją. Stąd zmuszona jestem podziękować tym współpracownikom, którym wypłacaliśmy honorarium. W tym miejscu, serdecznie dziękuje panu redaktorowi Piotrowi Niemcowi,  korespondentowi z Polski za rok współpracy.
Niezwykle cenię sobie redakcyjną niezależność i fakt, że w ciągu minionych trzech lat mogłam realizować autorską wizję gazety. Zdaję sobie sprawę, gdyby nie Ci wszyscy życzliwi ludzie, którzy są wymienieni w stopce redakcyjnej na str. 2, realizacja mojej wizji Tygodnika byłaby niemożliwa.
Dzisiaj pragnę jeszcze wypowiedzieć słowa podziękowania dla tych, którzy dalej nas wspierają finansowo i ogłaszają się w naszej gazecie. A czytelników proszę o korzystanie z usług biznesów reklamujących się w Tygodniku Polskim.
Witam w zespole redakcyjnym Frank’a Dmuchowskiego i mam nadzieję, że na dłużej z nami pozostanie. Zapraszam do współpracy nowe osoby o zacięciu redaktorskim, osoby, które mają swoje opinie i zechcą się nimi podzielić.
Czytelnikom dziękuję za wszystkie listy, które kierujecie do nas, dziękuję za podpowiedzi i zgłaszane tematy, które powinniśmy wziąć pod uwagę. Ostatnio wpłynął list do redakcji, w którym został poruszony dość ważny problem przebywania niepełnoletnich w barach i na dyskotekach. Pragniemy uczulić rodziców, by zwracali uwagę na to, gdzie i z kim przebywają ich 16 letnie dzieci. Czy ci, którzy sprzedają alkohol młodocianym mają wyobraźnię skutków? Jaka jest ich odpowiedzialność? To temat na kolejne wydania TP.
W najbliższym numerze Tygodnika przedstawimy Państwu również rozmowę z byłym dyrektorem PAC FCU, panem Kazimierzem Magdą.
Zapraszam do dzisiejszej lektury, znajdziecie wiele interesujących opinii i informacji.
Serdecznie pozdrawiam

Leave a Reply

Your email address will not be published.