Bez tajemnic

Pragnę podziękować Wszystkim, którzy żywo intersują się sytuacją finansową unii kredytowej i leży im na sercu dobro Polonii. Dziękuję tym, którzy zaufali i podpisali moją petycję na kandydata do Rady Dyrektorów PAC FCU. Postanowiłam sama doświadczyć, co tak żywo nas interesuje.

Usiłuję zrozumieć postawę niektórych członków kadry harcerskiej, którzy wręcz oświadczyli, że mają swoją listę kandydatów na których zagłosują, ponieważ to gwarantuje im pomoc finansową unii dla organizacji ZHP.

Od kilku lat, kiedy Polonia zaczęła przyglądać się co dzieje się za zamkniętymi drzwiami dyrekcji i komisji nadzorczej unii, śledzę każde nowe wybory.

Dyrektorem nie jest łatwo zostać. Z przykrością muszę przyznać, że ci, którym daliśmy kredyt zaufania, najczęściej szybko wsiąkali w „kółko wzajemnej adoracji”. Czy nie jest to dziwne, że niektórzy z dyrektorów od 30 lat uporczywie trzymają się owego „kółka”? Co najwyżej krążą po tej orbicie i zmieniają tylko stołek; raz w Radzie Dyrektorów, raz w Komisji Nadzorczej, a raz na płatnym etacie unijnym.

Przez dwa lata współpracowałam z Radą Dyrektorów. Na zlecenie, tłumaczyłam z języka angielskiego na polski unijne biuletyny, opracowywałam treść reklam dla polonijnych mediów, przygotowywałam ulotki i tzw. flyers. Ponieważ było dużo narzekań ze strony klientów na obsługę, zaproponowałam opracowanie ankiety, w której poprzez system pytań można było dokonać oceny kontaktów: unia – klient, klient-unia.
Opracowanie zestawu pytań zajęło mi kilkanście godzin. Potraktowałam, bowiem zlecone mi zadanie bardzo poważnie. I cóż się okazało, że na kolejnych spotkaniach rady dyrektorów z uporem skreślano z ankiety niewygodne pytania. Wkrótce zrezygnowano z moich usług, podając za przyczynę fakt zatrudnienia pracownika z biegłą znajmością języka polskiego.

Decydując się na udział w wyścigu do rady dyrektorów, mam za sobą doświadczenie współpracy z zarządem unii.
Chyba każdy z nas, tak po ludzku, lubi odkrywać tajemnice. Dla mnie jedną z takich tajemnic jest, jak zostać nowym dyrektorem PAC FCU i dotrzymać obietnic danych wyborcom. Czy uda mi się tego doświadczyć?

Członkowie unii PAC FCU zostali powiadomieni o terminie zebrania sprawozdawczo wyborczego w listach przesłanych do naszych domów. Zaplanowano dzień 29 kwietnia, we czwartek, czyli w środku tygodnia, gdzie większość z nas nie będzie w stanie zdążyć dojechać z pracy na zebranie. Zebranie zaplanowano na 5:30 po południu, a więc w godzinach szczytu. W związku z powyższym napisałam list do MCUL z prośbą o wywiad do Tygodnika Polskiego. Otrzymałam odpowiedź, że wystarczy, zgodnie z prawem unijnym, zebrać 1 % glosów z ogólnej liczby członków, domagających się zmiany terminu zebrania. Z rozmów z członkami unii kredytowej PAC FCU wynika, że każdy preferuje terminu zebrania podczas weekendu. Mamy więc nadzieję,że dyrekcja przychyli się do prośby większości.

Mogę dodać, że jestem długoletnim pracownikiem naukowo – badawczym Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej i zdobyta wiedza z dziedziny nauk ekonomicznych, jak i doświadczenie w prowadzeniu własnego biznesu, mogą być przydatne w zarządzaniu unią. A więc moje zaangażowanie jest równocześnie ofertą społecznej pomocy.

One Response to “Bez tajemnic

  • Kurtyna podnosi sie coraz wyzej i wyzej. Slychac glosy z innych organizacji, jak unia omotala swa pajeczyna finansowa polonijne organizacje.Unia placi, oni glosuja wedlug zyczenia. Czy wiec nalezy sie dziwic, ze nasza unia schodzi coraz nizej i nizej nie tylko w zyskach, ale takze w wartosciach moralnych i etycznych? Dlaczego czlonkowie pozwalaja na to i nie reaguja? Czy wszyscy czlonkowie to harcerze!!!??? Jesli harcerstwo odmowilo ostatnio donacji panstwa Ejsmontow-dlaczego oczekuje pomocy od unii? Pieniadze powiazaly unie z organizacjami. Czy unia z instytucji finansowej przeksztalca sie w organizacje polityczna uwiklana w mniejsze i wieksze “afery finansowe” pod haslem: jesli jestes dla nas, my ci zaplacimy, jesli przeciwko my cie zwalczymy??? Problem jednak polega na tym, ze te pieniadze sa nasza wspolna wlasnoscia i to my, czlonkowie, powinnismy wyrazic zgode na te manewry. Godza sie na to w naszym imieniu dyrektorzy unii, ktorzy przez pomoc owego harcerstwa trzymaja swoje pozycje latami i dalej manewruja i lawiruja. I to jest wlasnie to zamkniete kolko. Dyrektorzy, jesli im naprawde zalezy na unii to dobrowolnie i bez halasu powinni sie poddac, bo pora juz na to najwyzsza.

Leave a Reply

Your email address will not be published.