Od Redakcji

Pragnę poinformować Czytelników, że do naszego grona redakcyjnego dołączyła Kasia Ostrowski. Kasia jest studentką Oakland University i planuje podjąć magisterskie studia dziennikarskie. Debiutowała już na łamach Tygodnika. Zapewne pamiętacie opublikowane prace studentów dr. Janusza Wróbla na temat „Solidarności”. Jedną z wybranych była praca Kasi Ostrowskiej. Dzisiaj pisze o swoich wrażeniach ze spotkania z autorem książki „No Greater Ally”. Witamy Ją serdecznie w naszym zespole.
Zapraszamy innych młodych przedstawicieli naszej społeczności do współpracy z Tygodnikiem Polskim. Tylko sztafeta pokoleń może zapewnić długowieczność gazecie o najstarszej tradycji polonijnej.

W bieżącym numerze znajduje się wiele ciekawych tekstów. Fr. Maciej powrócił do nas – cieszymy się, że Czytelnicy ponownie mogą przeżywać uczty duchowe zs spotkań z Ks. Maciejem Pawłowskim. Tomek Mikulski pisze o ideach i ciekawych akcjach podejmowanych przez Polski Klub przy University of Michigan; Doktor Agnieszka Wróbel o chorobie Parkinsona. Polecam nadesłany do redakcji pisma Profile tekst pana Jana Czekajewskiego z Ohio, a opublikowany również w Tygodniku, pod tytułem „Dokąd zmierzasz Ameryko?”. Zgłosił się do nas Maserati Kazimierczak i opowiedział o powstającej oraganizacji w Michigan. Hyper Active Team jest dla ludzi w każdym wieku, ludzi kochających sport, i to czasami sport ekstremalny. Jeśli potrzebujesz dreszczyku emocji oraz adrenaliny, jest to idealne rozwiązanie dla Ciebie.

Wszyscy zostaliśmy głęboko poruszeni tragedią na Haiti. Pomoc, która tam napłynęła nie zamyka tematu. Haiti musi być dalej pamiętane i wspierane. Los ludzi, którzy przeżyli zależy teraz od pomocy organizacji rządowych i międzynarodowych pozarządowych, ale i od drugiego człowieka. O Haiti, o tym, że przez pewien okres królem był Polak – żołnierz Armii Amerykańskiej, o tym, jak wygląda jeden z najbiedniejszych krajów świata opowiada Wiesław Matusiński. A o nas samych pisze Halina Massalska na str. 16. Zapraszam do dwutygodniowej lektury.

Pragnę jeszcze kolejny raz zwrócić uwagę na żywotność naszej gazety. Do redakcji dalej przychodzą listy, te podpisane i spełniające nasz redakcyjny regulamin drukujemy. Listy bez podpisu, bez adresu na kopercie, bez podania choćby numeru telefonu, wyrzucamy do kosza. Szczególnie tego typu listy, otrzymujemy w sprawie Parku Wanda. Dlatego jeszcze raz zwracam się do Państwa o podpisywanie swoich listów i podanie numeru telefonu. Ponadto prosimy o listy nie dłuższe niż 300 słów. Rozumiemy, że poruszane i opisywane problemy mogą wykraczać poza ustalony przez redakcję limit słów, jednak listów dłuższych nie będziemy drukować.
Jak zauważyliście zamieszczamy listy kontrowersyjne, krytyczne, listy wołające o sprawiedliwość i wysłuchanie, listy polemiczne, listy chwalące i gratulujące. Zapewniam Państwa, że jesteśmy otwarci na dialog. Do dialogu jednak zawsze potrzebne są dwie strony!
W kontekście nadchodzących wyborów do Unii kredytowej PAC, jak i do Amerykańsko Polskiego Centrum Kulturalnego , zapewne napłyną nowe listy, dlatego proszę o przestrzeganie naszych warunków publikacji listów.
Kandydacji do Rady Dyrektorów Unii PAC mogą pobierać już aplikacje we wszystkich oddziałach unijnych. Zainteresowanych kandydowaniem prosimy o kontakt z naszą redakcją ( 313-365-1990). Chętnie porozmawiamy o programie kandydata i przedstawimy go w naszej gazecie.

Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze w Centrum Kulturalnym już w najbliższą niedzielę, 31 stycznie, o godz. 2:30 po południu. Na prezesa Centrum ubiega się tylko jeden kandydat – pan Myron Dzierzanowski. Można więc już dzisiaj pogratulować panu Dzierzanowskiemu pozycji, obejmie ją bowiem przez aklamację.

Serdecznie Wszystkich pozdrawiam
Alicja Karlic

Leave a Reply

Your email address will not be published.