Alfabet Tomasza Adamka.

Nie trzeba Go nikomu przedstawiać, prawda?

adamek-dla-tp

Najbardziej utytułowany polski bokser. Były zawodowy mistrz świata organizacji International Boxing Federation (IBF) i International Boxing Organization (IBO) w kategorii juniorciężkiej oraz World Boxing Council(WBC) w kategorii półciężkiej, medalista mistrzostw Europy amatorów, międzynarodowy mistrz Polski.
Wychowywany przez mamę, gdyż jego ojciec zginął w katastrofie, kiedy miał 23 miesiące. Od początku “babski król”. Ma cztery siostry, a po ślubie z Dorotą urodziły mu się dwie córki, Roksana i Weronika. Góral z krwi i kości. Dla niego Bóg, Ojczyzna i wiara, to rzeczy najważniejsze i nigdy z nich nie żartuje. Poznajcie chłopaka z Gilowic, który swój sukces zawdzięcza pięściom i głowie.

Adamek…nazwisko.
Bóg…mój Pan.
Celebryta…nigdy nie byłem i nie będę
Dorota…moja miłość.
Edukacja…pismo święte.
Fani…kocham ich wszystkich.
Gołota…przeciwnik.
Honor…Bóg i ojczyzna.
Idol...pan Jezus.
Jan Paweł II…świętość.
Kliczko…przeciwnik.
Ludzie…dzieci boże.
Mama…urodziła mnie.
New Jersey…mój drugi dom.
Ojczyzna…Polska.
Polska…mój dom.
Roksana…dobre dziecko (starsza córka Tomka Adamka).
Stracona szansa…walka o pas mistrzowski.
Tata…kocham i nie pamiętam.
USA…mój drugi dom.
Weronika…mój charakter (młodsza córka Tomasza Adamka).
Ziggy…dobry człowiek.
Żywiec….piwo.

Nigdy w życiu nie pomyślałam, że skrzyżuje rękawice z Tomaszem Adamkiem, to jak wejść na Kilimandżaro, ale dzięki tej rozmowie, wiem, że mam wiele szczytów do zdobycia. On pokazuje, że trzeba iść do przodu.

adamek-i-ania

Panie Tomku, dziękuje za spotkanie gdzieś na końcu świata. Dziękuje ks. proboszczowi Jackowi Wesołowskiemu z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Phoenix, za możliwość spotkania z wybitnym sportowcem i niezwykle skromnym człowiekiem. I dzięki takim osobom, jak On, znowu można uwierzyć w lepsze jutro.

Pozdrawiam,

Ania Ambroszkiewicz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *